Pozvánka na 34.Mecheche

2010_34M_P

Milí Pivrnci,

bylo nebylo, respektive 33krát již bylo a po 34. zatím nebylo. Ale bude, na to můžete vzít jed. A že nevíte o čem to mluvím? Nenechte se vysmát.  Jistě již netrpělivě vyhlížíte pošťáka, kdy zazvoní u branky a přinese vám tento e-mail. A teď k tomu právě došlo. Konečně chvějící se rukou opatrně trháte obálku a s trochou obav, je-li to ta pravá, vyndáváte e-mail, který začíná tak hezky…

Jistě jste hned na začátku poznali rukopis svého dočasného táty Pivrnce. Konečně! Vydechli jste a celé vaše okolí pocítí tu změnu. Dnes se budete usmívat a šířit kolem sebe jen pohodu a dobrou náladu. I ty Jirko, Michale, Petře, Pavle, Mirku. Vaše oči to prozradí všem, a jistě i vaši blízcí si oddechnou, neboť konečně přejde období chabě potlačované nervozity, vrátíte se domů z práce jako proměnění. Jaro? zeptá se prodavačka velikonočních pomlázek… Ne, Mecheche, uslyšíte říkat sami sebe a to slovo, vysloveno nahlas, visí ve vzduchu jako druhé Slunce zařící jen nad vámi a činící ostatní malé a bezvýznamné. Právě jste odhrnuli oponu pavučin, kterou těch 6 dlouhých měsíců upletlo mezi vámi a dalším svátkem jara, jarním Mecheche. Za tou oponou se odhalil dosud před vašimi napjatými zraky ukrytý opuštěný mlýn s funkčním dřevěným kolem, dozajista hlídaný vlídným vodníkem nebo sličnou rusalkou, neboť jak jinak by mohl klapat až dodnes? Vodstva je vůkol spousty a tak se pokocháš i ty Martine, Luďku, Marku, neboť nedaleko hučí Stvořidla po zimě ještě v plné své síle. A vůbec je v těch krajích hezky. Tak se nechte unést plány, oprašte baťůžky, bílá trička a červené trenýrky. Vezměte si své oblíbené kelímky a bačkůrky. Určitě přijde vhod i kytara či petang. Spací vaky si vzít můžete, ale nebudou třeba. Nebudu vás více napínat, jistě vaše oči hltají tyto řádky až se papír kroutí. 34. Mecheche se uskuteční v „chalupě Na pile“, pokud rozložíte na stoly mapy Vysočiny, pak hleďte, je to zde (http://www.pavlov.unas.cz/index.html) nebo zde (49°41’35.16″N; 15°19’37.63″E) nebo zde (http://www.hotelypensiony.cz/chalupa-na-pile/) atd.

    Otevřete svoje plánovací deníčky a učiňte zápis: „24.4.2010 ve 20:10 s panáčkem a kamarády v chalupě Na pile“. Jasně, že se se sejdeme zase o den dříve, jako obvykle.

A nemusíte se bát, nechystám žádné překvapení, šifry, či neřešitelné hádanky, obtížná témata nechte za humny, rozhlédněte se po mapách, pomožte vymyslet sobotní výlet a nahlaste případné kamarády a domácí zvířata.

A přestože tak již někteří cvičně učinili při oznámení termínu Mecheche, prosím potvrďte mi příjem pozvánky, ať mohu přípravy spustit naplno.

Váš Velký Pivrnec
Meďour.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *