Info

Historie Pivrnců

„Zájmová“ 😉 organizace Pivrnci byla založena 14. 5. 1993.pivrnci

S určitostí to však dnes už nikdo nepotvrdí a možná to bylo i někdy dříve, ale od této doby se datují poznámky v Pivníku. Důvodem vzniku byl ušlechtilý nápad nepřerušit setkávání se u piva i s končícím studiem vysokých škol.

Zakládajícími členy jsou Buby, Číža, Meďour, Sedy, Zrzek a Luďa.

Historie „Webu“

 1. 1999
  Naše první internetová stránka vznikla někdy na přelomu roku 1998 a 1999 a to díky freehostingu na tehdy nejrozšířenějším webu www.geocities.com. Ani nevím, kdo s tím začal, ale první pokusy jsme prováděli téměř všichni. Podobu, kterou můžete vidět dole, dostaly pak naše stránky 5. 2. 1999, což dokládají první archivované novinky. Tento design nám vydržel až do poloviny roku 2001. Já jsem se sice snažil ho několikrát změnit, ale nějak se to nedařilo. Pořád to byl jen statický web se spoustou práce při vložení každého článku.hist_web_01
 2. 1994
  Časopis Větrák (Postupně vyšlo 6 čísel) hist_web_00
 3. 2001
  A tak jsem nakonec vlastně i díky bratránkovi přistoupil k razantní přestavbě celého našeho webu (změna adresy, placený hosting, php, mysql). Konečně se na stránkách začalo něco dít, založily se rubriky Mecheche, Novinky a Akce, kde se pravidelně objevovaly informace, pozvánky, zápisy a fotografie. Na těchto stránkách se už také pořádaly soutěže jak sportovního charakteru (Tour de France, MS ve fotbalu i hokeji), tak vědomostní (knihy, hudby i reklamy). Aktivita těchto stránek vydržela zhruba do roku 2006. Naštěstí se uzákonila ve stanovách povinnost o zápisu z Mecheche, takže nějaké písemnosti z toho meziobdobí přeci jen zůstaly.
  hist_web_02
 4. 2012
  Pokus alespoň částečně obnovit informace kolem Pivrnců formou kroniky. Ta je stále v tištěné podobě k dispozici, ale elektronická verze není zcela k dohledání. Ale třeba se někdy někde objeví.
 5. 2015
  Další pokus –>koupě domény pivrnci.cz a používání redakčního systému WordPress. Uvidíme jak dlouho to vydrží tentokrát…