Pozvánka na 27.Mecheche

2006_27M_P

Milí Pivrnci
Mám milou povinnost vás pozvat na 27. Mecheche. Jak již víte, uskuteční se v termínu 1.9 – 3.9. s variantou vyrazit už ve čtvrtek večer. Tuto možnost bych vám vřele doporučil, protože – jak už určitě tušíte – tentokrát jsem se pokusil naplánovat čundrovní (no spíš výletní) Mecheche a když bude hezky, tak to bude stát za to.
Naším cílem bude České Švýcarsko. My ho samozřejmě neobsáhneme celé, ale projdeme si Jetřichovické stěny, navštívíme malebné Pavlinino údolí, podíváme se, jestli už stojí nová Mariina vyhlídka, okusíme dech komerce v Divoké soutěsce, necháme se ohromit varhany na Zlatém vrchu, proti kterým je Panská skála úplný prd a podíváme se i do ruin Dolského Mlýna, kde se dříve možná natáčela Pyšná princezna a dnes tam jistojistě straší.

Program

Čtvrtek 31.8.
příjezd vlakem (autem) do České Kamenice
přesun do vesnice Líska (asi 4 km), kde lehce pokalíme a přespíme

Pátek 1.9.
Pochod natěžko po trase Líska – čedičový lom Zlatý vrch – vrch Studenec – vesnice Studený – Pavlinino údolí – koupaliště Jetřichovice. Zde pozdní oběd, možnost napojení dalších Pivrnců a odložení bagáže v místě přespání. Odpoledne nalehko romantická vycházka po trase koupaliště Jetřichovice – Dolský mlýn – brodění Ferdinandovy soutěsky – trampská hospoda Všemily (večeře, kulturní vyžití, možnost napojení dalších Pivrnců). Délka pátečních tras dohromady cca 20 km. Přespíme v areálu dětského tábora, který sousedí s koupalištěm a kde budeme mít k dispozici ohniště a přístřeší.

Sobota 2.9.
Královská etapa po trase vesnice Jetřichovice (snídaně) – Ostroh – loupežnický hrádek Šaunštejn – Malá Pravčická brána – Mezní Louka (oběd) – Divoká soutěska – Vysoká Lípa – Dolský mlýn – tábor. Večeře ve Všemilech, zde též nákup lahváčů a přesun pod všemilský převis. Zde proběhne ve 22:00 hod. historicky první neveřejný rituál pod širým nebem. Délka sobotní trasy dohromady cca 25 km.

Neděle 3.9.
Přesun do České Kamenice na vlak (asi 6 km). Zde snídaně a odjezd domů.

Poznámky
Prosím, dejte mi co nejdřív vědět, kdo chcete vyrazit už ve čtvrtek, zajistím podle toho ubytování v Lísce. Nebudu sebou vozit žádné jídlo ani pro sebe, natož pro všechny. Restaurací je ale po cestě dost, takže hlady ani žízní trpět nebudeme, jen mi v tom falíruje páteční snídaně, takže na tu si vemte něco sebou. Určitě někoho napadne se zeptat, jestli bude sud – takže nebude.
Pokud jde o dopravu, tak kromě varianty vlak je druhá rozumná možnost (asi pro ty, kteří se připojí až v pátek nebo v sobotu) dojet autem do tábora. Nachází se mezi vesnicemi Všemily a Jetřichovice (brnkěte, navedu vás).

Co sebou
Po úvaze jsem nakonec opustil myšlenku klasického přechodu natěžko. Místo toho se budeme pohybovat většinou nalehko v okolí Jetřichovic, kde to znám a budeme moct využít jakéhos takéhos zázemí tábora. Přesto ale počítejte s výbavou jako na čundr. Čili určitě karimatku a spacák, dobré boty, plavky a kytaru. Jídlo kromě páteční snídaně netřeba, stany taky ne – spíme vždy pod přístřeším.

Těším se na viděnou
Luděk, toho času Velký Pivrnec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *