Popis 53.Mecheche

53. Mecheche – Křivoklát

Proběhlo 15. až 17. listopadu léta páně 2019

Plánováni Mecheche nebylo tentokráte pro Velkého Pivrnce Martina vůbec jednoduché. Část Pivrnců si vzpomněla, že by chtěla pomoct pozvednout prapor demokracie v Čechách a zúčastnit se demonstrace Miliónu chvilek pro demokracii na Letné. Následně proběhla bouřlivá mailová diskuze, jestli tu šanci mají dostat nebo ne a nakonec dostali. Mecheche totiž proběhlo v podhradí hradu Křivoklát pár desítek kilometrů od Prahy. Martin k tomu vymyslel i krásnou, ale těžkou hádanku a poslal První a Druhý list pro Pivrnce, kde naznačil,  na kterém hradě se bude Mecheche konat. Pár Pivrncům se hádanka podařila i vyluštit. Pro zbytek byla jako nápověda uveřejněna fotka hradu Křivoklát na domovských stránkách www.pivrnci.cz i proto je důležité tyto stránky pravidelně navštěvovat J.

Plán Mecheche vymyslel Martin následující – pro pátečně dovolenkující Pivrnce navrhl návštěvu malebné vesničky na břehu Berounky Skryje http://www.skryje.info/ , kde se prošli kolem jezera a navštívili i naučnou stezku Po stopě trilobita. Cesta proběhla vhodně pěškovlakem, takže výhledy a konzumace piva byla zajištěna. Zbytek pátečně pracujících Pivrnců vyrazila na cestu po třetí hodině z Bakova s cílem připojit se pokud možno k Pivrncům na večeři. Vše se krásně podařilo a kolem sedmé hodiny již většina Pivrnců hodovala v podhradí v hotelu Sýkora. Tam jako poslední dorazil mořeplavec Meďour pln zážitků a příběhů z měsíční cesty po Středozemním moři a Atlantiku, o které se s námi v průběhu pátečního večera podělil. Tradiční rituál proběhl důstojně v osm hodin v našem penzionu, kde se pak následně popíjelo Martinovo tradiční domácí pivko a diskutovalo, vyprávělo, zpívalo a spalo. Témat se probíralo hodně – Meďourova cesta Atlantikem, Babiš, demonstrace, fašismus, sobotní prohlídka Křivoklátu. Sedy otevřel i flašku legendárního rumu Diplomatico na oslavu jeho padesátin a tak jsme všichni mohli krásně zrelaxovat 🙂

V sobotu po snídani se vyrazilo na hrad Křivoklát, kde nás čekala protekční prohlídka, kterou nás provázela paní Skočdopolová – Sedyho spolupracovnice z dob jeho zahraničního pobytu ve Škoda Auto Deutschland. Musí se nechat, že prohlídka to byla zábavná a poučná. Část Pivrnců – Číža, Džimi, Kulda si byla nucena prohlídku zkrátit a vyrazila na Letnou podpořit naši mladou demokracii. Cestou se k nám přidala i Ifča Čížková, která pro nás připravila termosku s čajem a rumem, aby se nám lépe demonstrovalo. Tímto ji děkuji. Demonstrace proběhla důstojně a plni zážitků jsme se vrátili na naši základnu v podhradí. Kde se opět hodovalo a diskutovalo až do ranních hodin. Ráno nadešel čas loučení. Část Pivrnců se vydala k domovu a část – Buby, Džimi, Kulda, Pažout, Zrzek si ještě udělala kratší výlet kolem Křivoklátu, kde na závěr navštívila místní hradní kavárnu. A následné přátelské objetí na nádvoří udělalo tečku za naším úspěšným 53. Mecheche.

Zapsal Kulda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *