Popis 26.Mecheche

2006_26M_Z

Na sklonku března 2006 se desítka Pivrnců již po 26. setkala, aby nedala zapomenout na dlouholeté přátelství a dokázala si navzájem a sama sobě zejména, že je schopna bez větších potíží pozřít během dvou dnů alespoň tolik nahořklého moku, kolik je národní průměr.

Průběh zimy dával dlouho tušit, že půjde po delší době opět o skutečně zimní Mecheche. Vždyť sníh již od prosince pokrýval celou zemi, mráz po mnoho měsíců zalézal za nehty, pod tíhou sněhu padaly střechy domů, Jarek Nohavica patrně z důvodu bílé deprese složil sezónní píseň „Ladovská zima“ a vůbec se zdálo, že tahle zima snad neskončí.

Velký Pivrnec Zrzek tentokrát udělal výjimku a nesezval nás k rodičům na chatu, ale objednal ubytování v penzionu Forward v šumavském Srní. Ač jsme z kapacity 55 lůžek měli zezačátku trochu obavy, nakonec se vše v dobré obrátilo a celý objekt jsme, jak je naším dobrým zvykem a téměř již požadavkem, zcela ovládli.

První večer se nesl ve znamení postupného příjezdu Pivrnců a diskuzemi nad obvyklými tématy, ze kterých se ten večer vymykalo zejména uzavření sázky mezi Luďkem, Zrzkem a Čížou. Posledně jmenovaní se rozhodli na začátku června absolvovat maratonský běh. Sázka Luďka proti nim zněla na 1 pivo za každou minutu nad/pod limit pěti hodin od/pro běžce. Nutno dodat, že mezi Pivrnci převládal názor, který Zrzka příliš nefavorizoval (ve skutečnosti si všichni přejeme, aby Zrzek vyvázl alespoň s nepodlomeným zdravím). Čížovi se mezitím přestalo dařit zdravotně, takže uvidíme.

Z dalšího průběhu pátečního večera si zřetelně pamatuji 52%-ní roztok lihu s karamelem určený patrně k dalšímu chemickému zpracování, který nás Zrzek nutil pít neředěný na ex řka, že je zadarmo. Mě osobně tento nesvědomitý experiment upoutal na celý další den na lůžko.

Sobotní den se ukázal být osudovým pro naše skvělé sportovní a turistické plány. Celý den vytrvale pršelo, a tak se odvážní Pivrnci vydali pouze na kratší dvouhodinovou projížďku na běžkách. Výjimkou byl Zrzek, jehož jeho maratonské ambice vyštvaly do lijáku na podstatně delší dobu.

Pivrnci si ale nepřízní počasí nenechali zkazit náladu a vydali se na kratší pěší túru do Srní, jejímž cílem byla místní restaurace obstojné úrovně, ve které ve značné míře uspokojili své fyziologické potřeby. Šlágrem siesty se pak stalo Čížovo doporučení k návštěvě erotického klubu Relax 5. Následné pokračování a výsledky plánování návštěvy bohužel neznám, protože pohled na objednané játro mě donutil k předčasnému návratu na lůžko.

Předvečer se tradičně nesl ve znamení her rozvíjejících fantazii a bystrost Pivrnců. Před večeří se hrálo „kreslení a hádání“, po guláši potom „básně“, ve kterých se mladí umělci snažili navázat na tvorbu vzniklou v období trýznivého čekání na příchod Mecheche (viz. poetická příloha). Čtveřice Kuldík, Zrzek, Míra a Luděk volila před rituálem uvolnění ve formě zápasu ve čtyřhře ve stolním tenisu, který dvojice Míra, Luděk dokázala těsným rozdílem vyhrát navzdory zcela nevyhovujícímu náčiní prvně jmenovaného hráče.

Ve 20:20 pak proběhl obvyklý rituál včetně obvyklých chyb a diskuze mohla začít. Mohla, nicméně nezačala, neb Meďour nekompromisně prohlásil, že buďto se bude diskutovat (použil slov „zbůhdarma kecat vo ničem“) a on půjde spát, nebo budeme hrát „předvádění“ a on zůstane. Nátlaku jsme ustoupili a dobré dvě hodiny jsme vymýšleli, předváděli a vedli spory o tom, zda věty typu „Umolousaný újezd údajně uhnil“ nebo „Souměrné souvětí síťuje samohlásky“ jsou vnitřně konzistentní či nikoliv.

Většina Pivrnců kolem půlnoci podlehla únavě a více či méně nenápadně se vytratila do postelí (jen Sedyho prozradil jiný Pivrnec, který to nevydržel a šel mu dát dobrou noc). Po krátké diskuzi o vhodnosti či nevhodnosti zavedení čestné funkce Vyhula a delší rozpravě na tradiční hlubší psychologická a filozofická témata se rozešli i ostatní.

Neděle byla opět smutná, ve znamení balení, placení záloh a spěšných odjezdů za rodinami. Nezbývá, než zamáčknou slzu a těšit se, co přinese další, tentokrát letní Mecheche.

27.3.2006 zapsal Písmák
Luděk

Poetická příloha

Ahoj všichni
Nevím, jestli to už nepadlo, pokud ano tak mi to vypadlo – na kdy je předběžně plánováno další Mecheche?

Sedy

………..

Sedy v mailech rýmuje,
na Mecheche trénuje,
taky nevím, kdy má být,
na který den se mám těšit.

Snad nám to VP napíše
a místo k tomu připíše.
Všichni už se těšíme,
jak se zase zpaříme.

Martin

………..

To já taky nevím
A docela se těším
Čekám na maily
Piju koktaily.
Už mám rudej čumák.
Všechny zdraví džimák.

………..

Já vím taky kulový
snad to VP napraví
Ale copak, to jsem já
však se na to podívám
kdy to vám však nepovím
březen duben, co já vím.

Zrz

………..

Březen, duben to je v poho,
květen by mi nevyšel,
to mám akcí příliš mnoho,
doufám, žes to vyslyšel..

tak jak se říká klasika,
březen – na Mecheche jedem,
a jak přísloví podotýká
duben, ještě tam budem…

Meďour

………..

To je na mě těžký rým
Ne-ro-zu-mím, ne-ro-zu-mím.
Každopádně jsem si jist
Že zelený už bude list
A ať nepřijdem na buben
Já hlasuju pro duben.

Džimák

………..

Duben – to je dobrý tip
Hnedle se mi čeká líp
Snad to VP v potaz bere
A ne snad že na to s..e

Sedy

………..

Takže abych nebyl vzadu,
vymyslím též nějakou kládu.

Termín je mi celkem putna,
bír mi v březnu, dubnu, květnu chutná.

Zrzka chápu, spusta zmatků,
doma má teď dvojtou matku.

Aspoň jasno, kde to bude,
zas u Štaifů na chalupě!

Luděk

………..

Nestraš Luďku to snad ne
Pokud mě paměť neklame
Ještě teď je škráblý stůl
Zrzek nejni žádnej v..
aby půjčil chatičku
a rozzuřil matičku!

Džimák

………..

Tedy koukám, to je rýmů,
k tomu spousta dobrých šprýmů.
Snad se všichni zapojí
i ti, kterým už nesto… no tady mě prostě nic nenapadlo….

Mít soudek či lahváče
v tak maličké chatičce,
bylo by spíš do pláče
naši skvělé partičce…

Meďour

………..

Meďour svatou pravdu dí
Však on Zrzek tohle ví
Překvapení na nás chystá
Snad tam bude hodně místa

Jsme už starší pánové
Pohodlí nám třeba, nebo ne?

Sedy

………..

I vy kluci poetický,
šprýmů máte jako vždycky
však chápu vaši náladu
vždyť VP platí útratu.

Chatička však malá jest
tam nás nedostane žádná lest
Času ale málo mam
s dětma nic nestihám

A tak duben může být
koukám jak to oddálit.

Zrz

………..

Bacha na tu útratu
Prachy jsme ti na to dali
Vím, že jsi teď za tátu
Na placení jsi však malý.

To že jsi teď bez peněz
Za to může spíš ta deska
Tak s tím na nás už nelez
Ani zítra ani dneska.

Džimák

………..

Pravda, pravda duben jistě,
schválit všichni musíme,
Pivrnec ten jedná čistě,
vstříc ti vyjít zkusíme…

Meďour

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *