Pozvánka na 7.Mecheche

1996_07M_P

V Praze dne 14.8.1996

MILÝ PIVRNČE,

dobře víš, proč Ti píšu, takže vynechám zbytečnou omáčku. Přes avizovanou neúčast Velkého Pivrnce se 7.Mecheche uskuteční o víkendu 30.8. až 1.9.1996 a díky dvěma sponzorům budou dvě třetiny útraty hrazeny. Pokud by ses rozhodl také nepřijet, bude Mecheche poprvé zcela zdarma. Vlastní akt začínající sobotním rituálem tentokráte doplní bohatý kulturní program.

Sraz bude v Krásném Dvoře poblíž Žatce, kde je zajištěno ubytování v chatkách v areálu místního koupaliště za cca 70 Kč (informace zejm. pro Hosty). K dispozici je kromě velikého a čistého bazénu také volejbalové hřiště, stůl na stolní tenis a sprchy. Čím dříve dorazíš, tím více si užiješ! Doprava do Krásného Dvora je poměrné komplikovaná, takže Ti doporučuji přijet co nejrychleji do Prahy a odtud zvolit jeden z následujících spojů linky č. 560400 Žatec – Praha:

Praha – Dejvická                   13:20       16:15        17:25           20:10
Žatec                                         15:15        17:40       19:15            22:00

Upozorňuji, že v pátek bývají autobusy narvané a je lépe přijít s předstihem. Ze Zatce Tě dopravím autem, pokud mi sdělíš, kdy přijedeš. Tři lidi můžu vzít přímo z Prahy. Vlak jede směrem na Chomutov tři hodiny, takže jej moc nedoporučuji (např. v 16:49 z Prahy Masarykova nádraží, v žatci je v 19:59 nebo 14:44 s příjezdem v 17:49).

Povečeříme v zámecké restauraci, která je nám dle slov pana vedoucího k dispozici tak dlouho, dokud se jim vyplatíme (!).

Ráno a dopoledne je možno navštívit renesanční zámek Krásný Dvůr a zejména projít si unikátní zámecký park o rozloze 100 ha. Park vznikl před více než 200 lety v anglickém stylu a oplývá různými romantickými prvky ať přirozenými, nebo umělými (prastaré stromy, vodní díla, letohrádky, umělé jeskyně, umělé zříceniny, minarety, poustevny apod.).

Vyvrcholení celé akce ale teprve přijde. Kolem poledne (odjezd vlaku je ve 12:45) se přesuneme do Žatce a zde již bude v plném proudu Dočesná. Z programu vybírám: Hry bez katastru (soutěžní klání mezi chmelařskými městy), Volba „Krále šišky“, Orchestr Václava Hybše s Petrou Janů a skupinou humorné gymnastiky Revmatici, Soutěž s korbelem piva na hlavě doprovázená písněmi ze 30. let Pražského pouťového orchestru, vystoupení Zdeňka Izera, B.S.P., Schovanek, výstava pivních etiket, ale hlavně: permanentní ochutnávka nejrůznějších piv mnoha věhlasných i méně známých pivovarů.

Rituál se uskuteční dle počasí pod širým nebem nebo v restauraci v 15:00, v případě, že se všichni sejdeme dříve, můžeme se dohodnout na jiném čase. Účast je samozřejmě povinná až od rituálu a pokud by někdo chtěl přijet až na něj, sejdeme se ve 14:30 na hlavním Žateckém náměstí v centru, před cukrárnou U Irmanů. V tom případě doporučuji předem zavolat.

Přespání se snídaní je zajištěno na půdě soukromého penzionu za 100 Kč. Spacák není nutný, ale pokud pojedete autem, nic nezkazíte, když si ho vezmete.

Zástupce Velkého Pivrnce pro organizaci Mecheche

Jiří Čížek