Pozvánka na 17.Mecheche

2001_17M_P

V Praze, 6. srpna 2001

Ba ba, milé děti,

prázdniny se brutálně přehouply do své druhé poloviny. Jistě si už brousíte pastelky a rozcvičujete kružítka, abyste mohly třetího září ohromit paní učitelku. Možná už jste nervózní, abyste si nezapomněly přezůvky a školník vám za trest nenamazal svačinu kolomazí. Jsou tu ale i optimističtější vyhlídky. Možná vás ještě kousne klíště, čímž se vám můžou prázdniny prodloužit a možná některým děvčátkům přes prázdniny narostla prsa.

2001_17M_P1

Navíc jsme se rozhodli uspořádat pro vás prázdninové soustředění s názvem Mecheche, které vás na všechny stresy náležitě připraví. O víkendu 24. – 26. srpna 2001 přijeďte na Turnerovu chatu, která se nachází v šumavských hvozdech, jen půlhodinu ostré chůze z rekreační osady Čeňkova pila. Sem můžete dojet autobusem, pokud vás maminka doveze autem, může ho zaparkovat za dvacku na noc ve dvoře restaurace hned za potokem. Na Mecheche ale s vámi nesmí. Vy, kdo už máte kolo nebo koloběžku, přijeďte kolmo. Od Čeňkovy pily ale musíte každopádně pěšky, i kolo je nutno vést, alespoň před zraky rafinovaných ochránců přírody.

Dále nezapomeňte kytaru, spacák, karimatku, hodně peněz na zálohu, turistickou obuv, plavky a pláštěnku. Nádobí si neberte, budeme se stravovat v hostinci. Ve volných chvílích můžeme chodit po okolí, jelikož chata se nachází v krásném kaňonovitém údolí nejkrásnější šumavské říčky Vydry s četnými peřejemi, kaskádami a obřími hrnci vymletými v žulových balvanech. Do tajemného rituálu se pohroužíme v sobotu, sedmnácte minut před sedmnáctou hodinou na Turnerovce. Jak víte ze školy, nedochvilnost se přísně trestá.

Chata poskytuje spartánský nocleh v přilehlé boudě na zemi (dotace ministerstva školství bohužel nedorazily a je nutno šetřit školní rozpočet), v hlavní chatě však lze využít sprchy a hlavně výbornou kuchyni a úslužnost personálu. Abyste si mohli nerušeně vychutnat poslední okamžiky prázdnin, nenajdete na chatě hodiny, kalendář ani televizi.

Tak nevěšte hlavu a balte torničku!

Velký Pivrnec
Číža